Vladimír Janček

Na začiatku sme sa všetci báli, či MS hráčov do 18 rokov 2017 v Poprade a Spišskej Novej Vsi bude vôbec niekto na štadióne alebo v TV sledovať. Stanovili sa nízke ceny vstupeniek, dohodol sa plán rozdávania lístkov na školách ... celkovo to bolo vnímané ako projekt z nižšej zásuvky.

Pre slovenský hokej boli však tieto MS príležitosť, ako si opäť získať hokejových fanúšikov. Pri finančnom marazme zväzu bolo dobrým rozhodnutím do akcie zainvestovať posledné markom peniaze. Okrem šikovného trénera a talentovaných hráčov sa podarilo vyskladať aj výborný organizačný tím. Spojili sme sa aj so zaujímavými médiami a odborníkmi z markom fachu (WLB – Peter Kacenka, štúdio 727 – Ladislav Dedik), ktorí majú vzťah k hokeju. A mladí hráči zrazu vystupovali v reklamách.

Verejnosť sme začali „masírovať“ 5 mesiacov pred začiatkom MS. Vyvrcholenie bolo v apríli, tesne pred začiatkom. Najväčší ošiaľ urobil mladý tím práve prvým zápasom na MS, kde ukázal svoju bojovnosť a nebojácnu hru. Zápasy boli hneď vypredané a aj sledovanosť na RTVS vystrelila. Odrazu boli lístky nedostatkový tovar.

Práve tu sa ukázalo, že sa do marketingu hokeja oplatí investovať. Vďaka MS do 18 rokov začal hokej získavať dôveru i partnerov.

Tagy